Sayfa Yükleniyor...

Merkez Sokak Çaltı Mah. No:713 Çine/AYDIN

Reklamlara Esin Kaynağı Oldu

23.05.2016 / Uysal GIDA
Ayran’ın milli içki olduğu yerde peynirin de milli gıda olduğu kaçınılmaz bir gerçektir

Aydın`ın Çine İlçesi’nde 1957 yılından bu yana peynir üreten Uysal Gıda isimli işyeri sahibi Sevilay Uysal Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Milli içkimiz ayrandır’ çıkışından esinlenerek, ‘Milli gıdamız peynir’ sloganı ile reklam hazırlattı. Sevilay Uysal Eroğlu, “Ayran’ın milli içki olduğu yerde peynirin de milli gıda olduğu kaçınılmaz bir gerçektir” dedi.
 
Çine İlçesi’nde 1957 yılından bu yana üreticiden topladığı sütü, peynire dönüştüren Uysal Gıda`nın sahibi Sevilay Uysal Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Milli içkimiz ayrandır’ çıkışından esinlenerek, ‘Milli gıdamız peynir’ sloganı ile reklam hazırlattı. Aydın’daki yerel gazetelere verdiği reklamda, ‘Milli gıdamız peynir, Uysal peynir tercih edilir’ sloganını yazdıran Eroğlu, “Başbakan’ın ‘Milli içkimiz ayrandır’ çıkışı bize de esin kaynağı oldu. Ayran’ın milli içki olduğu yerde peynirin de milli gıda olduğu kaçınılmaz bir gerçektir” dedi. 
 
Eroğlu ayrıca, süt ve süt ürünlerinin besleyici olduğuna dikkat çekerek, “Süt ve süt ürünleri insan sağlığı açısından da önemlidir ve sürekli tüketilmesi gerekir. Firma olarak bunu da her zaman teşvik ediyoruz” diye konuştu.
 

Çağrı No 0 549 722 23 93